Rss Feed


Jak fungují venkovní žaluzie

4. November, 2012 od admin

Co jsou žaluzie

Žaluzie obecně jsou rolety skládající se z mnoha vodorovně uchycený lamel – ploch. Obvykle je možné tyto lamely z vnitřku místnosti ovládat, tedy ovládat jejich otočení, buď jsou nastavené svisle a nepropouštějí do interiéru světlo a nebo je můžeme vyklopit až do vodorovné polohy kdy propouštějí vyšší množství světla. Jak se ale od sebe liší vnitřní a venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie – jak fungují

Venkovní žaluzie na rozdíl od vnitřních se montují na venkovní stranu zdi. Tyto žaluzie mohou mít základní bezpečnostní účel ochrany oken a podobně. Hlavní důvod proč provádíme instalace venkovních žaluzií bude pravděpodobně možnost regulace množství světla dopadajícího do místnosti a zamezení pohledu z venčí do místnosti zvláště například večer osvětlené. Třetí výhodou kterou venkovní žaluzie přinesou je snížení hlučnosti přicházející z venčí například z ulice nebo jiného hlučného místa.

Pro ovládání žaluzií se většinou používají manuální táhla a řetízky avšak pokud jde o velké a těžké žaluzie a nebo žaluzie více oken, bývají tyto venkovní žaluzie vybaveny elektrickým ovládáním které může usnadnit práci. Materiály které se často využívají pro venkovní žaluzie jsou hliník a nebo pozinkovaný kov ochraňující materiál proti korozi a zajišťující také dobrou pevnost venkovní žaluzie.

Maximální šířka žaluzií ovládaných motorem bývá přibližně 8 metrů, delší žaluzii je možné vyrobit i na míru a nebo jako další varianta se často používají žaluzie dělené a tím se vyplní celý prostor který má být žaluziemi vybaven.

Jak získat více informací a kde objednat žaluzie

Jesltiže si tedy přejete zjistit více informací o konstrukcích venkovních žaluzií a obrázky instalovaných systémů navštivte určitě stránky firem které žaluzie instalují, prodávají a vyrábějí. Můžete také použít vyhledávač Google.cz a nebo vstoupit na web www.univers.cz.

Jak probíhá objednávka instalace venkovních žaluzií? Předveďme si to na příkladu firmy Univers která se instalací žaluzií již roky zabývá a do jejíž nabídky venkovní žaluzie patří. Jendoduše kontaktujte firmu a sjednejte si schůzku s technikem firmy na místě kde chcete žaluzie instalovat. Tato schůzka bývá většinou zdarma, ne jinak je tomu u Univers. Dále zaplatíte zálohu 50% a nebo vám zašlou zálohovou fakturu kterou následně zaplatíte. Po instalaci venkovních žaluzií zaplatíte zbývající částku 50%. Navštivte tedy webové stránky specializované firmy a zjistěte si které venkovní žaluzie by se vám líbily a byly nejvhodnější konkrétně pro vaší instalaci.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-funguji-venkovni-zaluzie/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>