Rss Feed


Jak funguje a co dovede plastový obrubník nejen na záhon

22. May, 2013 od admin

Zelenina, plevel i tráva se mají tendenci rozrůstat všude kde je dobrá půda. Někdy je však třeba volnému rozrůstání zamezit a nebo vymezit rostlinám jejich místo. K takovému vymezení prostoru může dojít například na zahradách. Jestliže máte rádi upravenou zahradu, dojdete dříve nebo později k závěru, že bude třeba použít nějaký obrubních u záhonů a trávníků.

Obrubník je možné použít například klasický betonový. Betonové obrubníky je možné koupit například ve stavebninách a potřebách pro zahradu. Těžké betonové obrubníky mají své výhody ale i nevýhody. Nevýhodou může být složitá a obtížná manipulace díky vysoké váze a také vyšší cena. Jako alternativou v mnoha odvětvích i na zahradě se stávají plasty. Jsou lehké, pevné a také levné.

Plastové obrubníky jsou příkladem levného a jednoduchého ohrazení trávníků a dalších rostlinný porostů. Zahradní plastový obrubník je speciálně modelovaná plastová páska. Bývá v potřebné metráži navinutý do klubka. Obrázky plastových obrubníků můžete vidět například v internetovém obchodě Skleník-Expert.cz. 12 metrový obrubník zde nakoupíte za cenu přibližně 1000 kč. Jde o český výrobek na jehož výrobu je použit kvalitní regranulát s příměsí, která zvyšuje odolnost obrubníku vůči slunci a také popraskání přes zimu.

Plastové obrubníky se závlahou jsou dalším vylepšením a rozšířením obrubníků plastových. Do obrubníku může být zahradní hadicí přivedena voda a pomocí hadiček a rozstřikovačů a nabo kapkového zavlažovače voda distribuována na záhon a nebo trávník. Zavlažování může být upraveno i na krátký oběh vody přidáním redukčního ventilu pro snížení tlaku vody. Plastový obrubník zavlažovací je vhodné doplnit i příslušenstvím jako je zmíněný redukční ventil a ještě vodovodní filtr. Příklad použití zavlažovacího obrubníku je vidět na webu Sklenik-Expert na produktové stránce zavlažovacího obrubníku. Shlédněte zde připravené Youtube video a nebo detailní fotografie zavlažovacího setu a plastového obrubníku.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-funguje-a-co-dovede-plastovy-obrubnik-nejen-na-zahon/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>