Rss Feed


Hledáte-li bydlení v Praze, stanovte si nejprve své priority

25. November, 2014 od Jan77

Dům nebo byt?

Problémy spojené s pořízením bydlení musí alespoň jednou v životě řešit téměř každý z nás. Rozhodování to není vůbec snadné, protože trh s realitami, zejména v Praze a jejím okolí, nám nabízí kvantum možností. Hned na začátku je třeba si ujasnit: „dům nebo byt“?

Obě varianty mají své výhody i nevýhody, a tak je dobré si nejdříve stanovit své vlastní priority, které by měl náš nový dům či byt splňovat. Dům nám většinou poskytuje prostornější bydlení, ale je potřeba počítat s vyšší cenou za jeho pořízení i údržbu a s časově náročným dojížděním. Oproti tomu nové kvalitní byty v Praze jsou většinou umístěny blíž centru a jsou koncipovány tak, že i přes větší frekvenci osob poskytují dostatek soukromí.

 

Starší zástavba nebo novostavba?

Chcete byt? Pak máte další dilema: „starší zástavba nebo novostavba“? Byty ve starší zástavbě v sobě nesou určitou dávku romantiky, nostalgie a vzpomínek, nicméně náklady na provoz a údržbu starých bytů nejsou malé a není-li celý dům účelně zrekonstruován, přináší víc starostí než radostí.

Novostavby jsou dnes budovány z moderních stavebních materiálů za využití špičkových technologií. Již při jejich projektování je kladen velký důraz na zajištění soukromí, úsporu energie a dostupnost služeb. I když je novostavba oproti starším bytům dražší, představuje komfortní bydlení s menšími nároky na údržbu, což je investice, která se určitě vyplatí.

Rezidence Vltava - zákres

Rezidence Vltava – zákres

 

Ideální lokalita pro novostavby

Další otázkou, kterou byste si měli v první fázi rozhodování o pořízení bydlení v Praze položit, je výběr lokality. Je pro vás důležitá zeleň, infrastruktura, rychlé spojení metrem a tramvají, snížená hlučnost, snadná dostupnost služeb, možnost rekreačního sportování a relaxace? V tom případě si zvolte lokalitu Karlín – Rezidence Vltava. Není to kompromis, je to výborná volba. Získáte luxusní byt v novostavbě v dynamicky se rozvíjející lokalitě, která má ambici stát se druhým centrem hlavního města.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/hledate-li-bydleni-v-praze-stanovte-si-nejprve-sve-priority/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>