Rss Feed


Co je laserové svařování

20. October, 2012 od admin

Svařování laserem je služba, která je v České republice docela novinkou. Avšak laserové svařování je nabízeno přes tuto skutečnost všem zájemcům i v případě menšího počtu svařování – menší zakázky. Jak tedy laserové svařování funguje a jaký je to princip. Laserový paprsek může mít výkon i mnoho kilowatt a při této energii taví materiál na který dopadá. V místě sváru také vzniká plasma. Kov a nebo jiný materiál který je takto taven v přesně stanoveném místě pak opět tuhne a obě části jsou k sobě velice přesně svařeny.

Výhody svařování laserem

Výhodou laserového způsobu sváření je přesnost a tavení materiálu v přesně stanoveném místě a ne v širokém okolí místa sváru. Materiál se tedy méně zahřívá což může být velkou výhodou při svařování určitých druhů předmětů. Při tomto novém druhu svařování je dosaženo mnohem lepší čistoty sváru a nemusí být třeba následné leštění místa nebo broušení protože materiál je mnohem méně pokroucen a zničen v okolí místa sváru. Svařování laserem je téměř výhradně prováděno robotickým způsobem takže dochází k lepší automatizaci a rychlosti celého procesu. Robotické svařovací stroje mohou být řízeny i počítačem a zapojovány do výrobních linek. Další výhodou laserového způsobu svařování je možnost hlubokého a úzkého průvaru.

V České republice jako jedna z prvních firem začala laserové svařování provozovat firma Jiří Vaněk z Ostravy. Tato firma má v oboru tradici od roku 1990.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/co-je-laserove-svarovani-jak-probiha/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>